Patroni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7logo 8logo 9logo 10logo 11logo 12logo 13logo 14logo 15logo 16logo 17logo 18logo 19logo 20logo 21logo 22logo 23logo 24

Istoty Chaosu

Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Wydawnictwo: Łyński Kamień
Data wydania: 2012-10-17
Kategoria:
ISBN: 978-83-927607-5-7
Ilość stron: 512
Fragment :
kup
kup
W książce „Piękne Istoty” oraz „Istoty Ciemności” czytelnicy poznali Ethana Wate’a, nastolatka mieszkającego w położonym na południu Stanów Gatlin, i Lenę Duchaness, tajemniczą dziewczynę – kuzynkę największego dziwaka Gatlin. Lena jest Obdarzoną i ciąży na niej klątwa, która na zawsze zmieni życie zakochanych w sobie nastolatków. Niesamowite przygody zakochanych zmierzają jednak w kierunku, którego nikt z czytelników na pewno się nie spodziewał. Czytając trzecią część Kronik Obdarzonych, czytelnik zagłębi się w zupełny chaos. Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do strasznych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa “straszny” i “niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarańcza, niespotykane upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin… Wszytko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne… miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe moce kłębiące się nad nim nie zostaną ujarzmione, a to wymaga wielkiej ofiary.

W lutym 2013 roku szykuje się kolejna niespodzianka. Prawa do ekranizacji Sagi zakupiła wytwórnia Warner Bros, która w kwietniu tego roku rozpoczęła zdjęcia do pierwszej części „Piękne Istoty" na podstawie scenariusza Richarda LaGrevenese'a (P.S. Kocham Cię, Zaklinacz koni). W filmie zobaczymy gwiazdorską obsadę: Jeremy Irons, Emma Thompson and Viola Davis! Wg informacji portalu Filmweb.pl premiera w Polsce planowana jest na 15 lutego 2013 roku. Polskim dystrybutorem filmu „Piękne Istoty" jest Monolith Film.