O przedsięwzięciu

Już po raz trzynasty wybieramy najlepsze książki na kolejne pory roku!

 

W 2009 roku redakcja serwisu Granice.pl po raz pierwszy zorganizowała cykl plebiscytów, w ramach którego internauci i jurorzy wybierali najlepsze książki na kolejne pory roku. Inicjatywa ta znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez serwis Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w Internecie, w księgarniach, jak i podczas kolejnych targów książki, a o plebiscycie głośno było w najważniejszych polskich mediach. W naszych konkursach wzięło udział kilkaset tytułów, a głosy na nagrodzone książki oddało kilkaset tysięcy osób. W inicjatywie tej jak w zwierciadle odbija się polski rynek książki - panujące na nim mody, trendy i nowinki, to za jej sprawą mamy okazję śledzić ważne zjawiska rynkowe. 

 

Strona internetowa konkursu: 

 

www.ksiazkanazime.pl

 

Jakie książki czytamy zimą? 

 

Długie, zimowe wieczory, czas słoty to okres, w którym szczególnie wiele czasu poświęcić możemy – i chcemy – na lekturę. To czas, kiedy najchętniej czytamy powieści lekkie i pogodne, powieści krzepiące i wywołujące uśmiech. To również czas, kiedy naszą uwagę przyciągają powieści naprawdę wciągające – powieści sensacyjne i kryminały. Takie właśnie książki chcemy wyróżniać w naszym konkursie. Ale zima to także czas, gdy skupić się możemy przez chwilę na publikacjach nieco bardziej wymagających –  na poradnikach, książkach, które pomogą nam w codziennym życiu, które pokażą, jak zrozumieć własne dzieci, jak wychowywać je i wspierać w nauce. Zima to też czas, gdy w Polsce wydaje się wiele książek ważnych, publikacji o wielkiej wartości literackiej – dzieł zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. To właśnie te grupy kategorii obejmuje konkurs „Najlepsza książka na zimę” 

 

 

Cel konkursu i kategorie:

 

Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w następujących kategoriach:

a) kryminał, sensacja, thriller,

b) powieści obyczajowe, romanse,

e) książki dla dzieci,

f) książki dla młodzieży,

g) książki dla rodziców,

h) science fiction, fantasy,

i) perły z lamusa - albumy, publikacje historyczne, biografie,

i) proza polska,

i) proza obca.

 

Jury konkursu, ocena:

 

Wyboru najlepszych książek dokona profesjonalne Jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl

 

Głosowanie internautów

 

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone będzie głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki na zimę. Wśród internautów biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną cenne zestawy nagród książkowych. Wyniki głosowania śledzić będzie można na żywo na stronie internetowej konkursu. Głosowanie rozpoczyna się 15 listopada 2021.

 

Tytułom biorącym udział w konkursie przysługiwać będzie bardzo szeroka promocja. 

 

Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni się do promocji czytelnictwa w Polsce, jak również do promocji najlepszych na polskim rynku tytułów w wyżej wymienionych kategoriach.

Patroni medialni